|
ERROR: Je ziet geen video omdat Javascript is uitgeschakeld of omdat je een Adblocker gebruikt! Zet Javascript aan in je browser, of zet je Adblocker uit. Probeer vervolgens deze pagina opnieuw te laden.
|
Die Autobahn.. Er zijn hierover al vele discussies geweest, maar dit filmpje laat zien als er wel degelijk eens iemand opzij gaat die niet oplet..
Tags: amg, crash, e55, Mercedes![]() | ![]() | ![]() |
Misschien is een snelheidslimiet per baanvak wel de oplossing ginder.
zoiets heb ik ook gezien (in duitsland waar anders) maar dan met een grote mercedes euhm jeep achtige, die had dan weer het geluk dat alleen de motorkap er volledig onderzat en verder niks.
Standpunt is en blijft, met een lage auto ben je kwetsbaarder bij auto-auto ongelukken en hebben de voetgangers meer kans tot overleven op straat bij een aanrijding. Terwijl met een hoge auto de bestuurder/inzittende veiliger zijn bij een auto-auto aanrijding nadeel is dan dat voetgangers weer minder overlevingskans hebben bij een aanrijding op straat.
Wat ‘n noob.
zo dan. ik blijf het ook raar vinden dat er zulke hoge snelheden op een 2-baans weg gereden mogen worden,
zoals hierboven gezegd, maximum per baanvak, dan kan je ook een maximum snelheidsverschil per baanvak bewerkstelligen.
oh, en willy, als deze mijnheer in een ml55 amg had gereden, was ie denk ik alleen maar nog platter in die vrachtwagen geduwd.(120km verschil is veeel)
daar gaat je E55 amg…
maar ja je hebt er ook niks meer aan als je in een kist word afgevoerd
Het is en blijft een gevaarlijke hobby om te knikkebollen boven 200km/h…
…….maar dit filmpje laat zien als er wel degelijk eens iemand opzij gaat die niet oplet..
–> Niets van dat alles. Luister maar naar het commentaar van de reddingswerker vanaf de 38e seconde. De bestuurder is op de rechterbaan achterop de vrachtwagen geknald, de vrachtwagen bestuurder valt niets te verwijten. In Duitsland wordt, itt in Nederland, wél goed uitgekeken voor men naar links gaat.