inloggen
of
registreer Nog geen account? Geen probleem, je kan hier registreren.
Autojunk 1.0

Foto: Ford Kuga wint loodzware Arctic Challenge 2009

  • Na 7.100 kilometers werd het befaamde rallyduo van weleer, de gebroeders Wim en Kees Luijbregts, op zondag 24 januari afgevlagd als winnaar van de loodzware Arctic Challenge 2009. Het traject door Scandinavië vergde, met zijn zwaar besneeuwde en door ijzel spekglad geworden wegen, veel van de rijders en auto’s. Een aantal deelnemers raakte van de weg en ook moesten sommigen vroegtijdig de strijd staken wegens een technisch defect. De dynamische rijkwaliteiten van de vierwielaangedreven Ford Kuga, gecombineerd met de rallyervaring van Wim en Kees, zorgden ervoor dat het Ford-team als overwinnaar aan de finish in Hilversum kon worden ontvangen.

    Ondanks dat er 7.000 kilometer met een hoog gemiddelde werd gereden, verbruikte de Kuga weinig brandstof. Nogmaals Wim Luijbregts: “Doorslippende wielen op gladde wegen, vaak vol gas en ook nog een stuk op topsnelheid over de Duitse Autobahn, en toch was ons gemiddelde brandstofverbruik gedurende de gehele Challenge slechts 1 op 13,6! Onze Ford Kuga beschikt over een 2.0-liter 100kW/136 pk sterke Duratorq TDCi-dieselmotor, gekoppeld aan een handgeschakelde zesversnellingsbak.”

    De andere Ford Kuga Challenge-rijders Theo Hoogendoorn en William Kennedy van Ford-dealer Van Wensveen te Alblasserdam brachten hun Kuga veilig aan de finish op een 14e plaats.”

    Beide Ford Kuga-teams hebben hun deelname gekoppeld aan een goed doel: de Valkenswaardse gebroeders voor het Phil-Fonds en het Arctic Pharma-team van Ford-dealer Van Wensveen voor de Stichting Njokuti.


    3 Reacties:

    Zo ziet een Kuga er nóg stoerder uit. Fraaie kar wel. Leuk initiatief ook.

    En het begon allemaal in, jawel: Lichtenvoorde!!

    Het was erg leuk om met deze mannen mee te rijden… Wij hebben ook genoten.

    William – Team Arctic Pharma

    reageer

    Je moet ingelogd zijn om reacties te posten.

    Log in

    gerelateerd @autojunk

    Foto: Drie Ford teams strijden om titel in Arctic Challenge 2010 Foto: Drie Ford teams str..

    Van 17 tot en met 23 januari wordt de Arctic Challenge verreden, die de dee...

    0379
    Video: Ford Kuga 2.5T
    Video: Ford Kuga 2.5T

    Eindelijk een fatsoenlijke motor in Fords midi-SUV; Autoblog doet er een ro...

    918.276
    Foto: Zweden Rally 2008 Foto: Zweden Rally 2008

    Jari-Matti Latvala heeft in Zweden geschiedenis geschreven door de jongste ...

    53.213
    Video: Ken Block doet sneeuw-driften
    Video: Ken Block doet sne..

    Monster World Rally Team driver Ken Block jaagt over de ice roads in Gladwi...

    52.745
    Video: Ken Block test Ford Fiesta ijsracer
    Video: Ken Block test For..

    Toen Ken Block in Zweden was kreeg hij de kans om even te spelen met de For...

    11.871

    gerelateerd @autoblog

    Video: nog even de sneeuw in met een 627pk Scirocco Video: nog even de sneeuw..

    Wintermensen, ze bestaan. Nooit krijgen ze genoeg van lage temperaturen en het witte poeder dat o...

    25
    Video: Ken Block gaat hard door sneeuw met Fiesta Video: Ken Block gaat har..

    Ken Block heeft sinds kort een snelle Fiesta en die moest even uitgelaten worden. Zijn eerste rit...

    42
    Gymkhana 4: de bonus-edit Gymkhana 4: de bonus-edit

    De makers van de Gymkhana-franchise hadden na Gymkhana 4 nog behoorlijk wat ongebruikt beeldmater...

    10
    Ford Focus 1.0 Ecoboost: Rijtest en Video Ford Focus 1.0 Ecoboost: ..

    Multiple-choice vraag, wil jij een driecilinder? 1. Ik spring ga nog liever voor met de trein da...

    74
    Gefacelifte Ford Fiesta betrapt, incl. rare uitlaat Gefacelifte Ford Fiesta b..

    Dikke vette dubbele pijp op die Fiesta man! Je zou wellicht denken dat een of andere Sjonnie van ...

    21