| Geslacht | Onbekend | |
| Leeftijd | 40 | |
| Woonplaats | rotterdam | |
| Land | Nederland | |
| Uploads | 3 | |
| Website | ||
| Info | ||
ze zijn arm qua kwaliteit, zijn ook niet door mij genomen maar de eer ligt bij een vriend van mij. ze zijn genomen vanaf een samsung D600 ( 2MP camera ). enigste in nederland...voor nu. het is naar mijn weten de op 1 na duurste set wielen hier in nederland (correct me if im wrong ). namelijk ongeveer plus minus 1/2,5 bugatti veryon.
een tijdje terug deed ik me eerste upload, de audi A3 met 20'inch sloffen, met de vraag : maken of kraken ? gaat der al een lichtje branden ? ;) nu pas ik die vraag toe aan mijn auto. het is een inmiddels 4 jaar jonge mercedes CL600 ( damn de tijd vliegt ) die bij 7.000 toeren 680pk uithoest, en vanaf 3.500 toeren een koppel levert van 1150NM. ( draai stationair 2.000 toeren. ) het uiterlijk heb ik het meeste te danken aan Kleemann. hun hebben ook mijn motor aangepakt. daarna heb ik het blok opgeboord van 5.8 naar 6.6 liter. titanuim race kleppen derin met betere klepveren. daarna de toerenbegrenzer verzet naar 9.000 toeren. de V12 kent 4 turbo's ( 2 kleine & 2 grote ), 2 voor elke 6 cilinders. een verbeterde 5bak derin ivm het koppel. de aandrijfas is vervangen door die met een betere contructie, het vliegwiel is vervangen met een race vliegwiel. de uitlaatspruitstuk is eveneens vervangen met een high performance exemplaar. ook de snelheidsbegrenzer is verwijderd ( niemand doorvertellen hoor ). de drukregelaar van de brandstof is aangepast. het blok zelf is kort geleden bijgevijlt en gestript. nokkenassen zijn vervangen tot zogeheten ''wilde'' nokken. brembo remmen waren ook niet onverstandig. de auto zelf weegt net over de 2ton. der is nog veel meer aan gedaan maar dit zijn zo'n beetje de grote dingen. auto is echt puur en enkelt een hobby van me, en ziet maar 1 keer per week het daglicht. de rest staat tie in de garage. ( zonde ? ja misschien... maar ben der simpelweg zuinig op ) mijn special thanks aan vincent van autoblog ;)
kleren vind ik maken de man, en velgen maken de auto, de term hoe groter hoe beter is dan ook bij de velgen vaak het geval, maar hoe ver, kan je hier in nederland gaan ? deze audi zag ik in me thuis stad r.dam, nou heb ik zelf ook 20'inch onder mijn CL, maar onder een A3 blikt dit toch heel anders. wat vinden jullie ? maken of kraken ?
grappig idd :)
340 ? haha, 430 is het ;) bijna goed dus, je komt der wel ;)
triest
bioj 5:25 OVER OVER OVERduidelijk een passat mensen ;) verder aan diegene die de moeite heb genomen voor al dit moois, een grote dank u ;) :)
haha hoorde weer een hoop toerenbegrenzers :D en die jag, komt allemaal uit een 6pittertje ;) niet normaal
vind die cl velgen ( ? ) niet staan deronder. kleur is wel tof idd, en apart. leuke spot :)
dat kan ik niet ruiken dat jij dat niet zegt. jij staat te filmen, dus ging der vanuit dat jij dat ook zei, my bad idd. maar als je zoiets verwacht van een auto met 1000NM aan koppel, om op zo'n klein stukje gas te geven, zoiets kan je toch niet vragen. op zo'n evelement zal der heus wel een lekker recht stukkie zijn waar je dat idd kan doen. maar niet in die krappe bocht, zeker niet met publiek
''gassen man !'' tuurlijk knul...diegene hoeft maar naar ze gaspedaal te kijken en jij had daar niet meer gestaan, en ook zeker geen tijd gehad dat filmpje hier te plaatsten. vind dat zo stom als mensen dat zeggen, iemand met ook maar een beetje kennis hoe een auto werkt, verwacht toch zeker niet dat ik of iemand anders em nog ff in ze neutraal ga tikken ( aangezien het tiptronic is en/of automaat ) alleen zodat ik me motor ff voor saus op ze lazer kan geven :?
das zeker niet verkeerd ;) beetje ferrari / spyker zie ik derin, maar das goed ook
is dat een porsche 959 ? wauw die en die jag XJ220 zijn exclusiever dan het hele zooitje bij elkaar
autogier : @cl600: waneer komt dat filmpje nou ?