Foto's: Abarth 500 La Bestia Nera









thegrolschfirm
Gepost op 11-08-2016 om 10:09 12.730 views | 81 reacties
Kleine fotoshoot van mijn Abarth 500 een paar weken geleden.
Locatie: Staphorst
Land: Nederland
Kenteken: 9-XFL-52
Merk/model: FIAT 500 ABARTH
Datum toelating: 07-12-2009
Originele kleur: ZWART
Carrosserie: hatchback
Brandstof: Benzine
Vermogen: 135 pk
Nieuwprijs: Onbekend
Rotiform?
@jdmpetje: Nee. Dit zijn velgen van Pogea Racing. Ze hebben wel wat gemeen met de Rotiform BLQ, maar deze zijn een heel stuk goedkoper en ook geen 1:1 kopie van de BLQ. Deze heeft doorgaans nog een lip en is dus nog dieper.
@thegrolschfirm: het ziet er ontzettend strak uit. Mijn vraag is hoe het rijdt en kom je er op een normale manier drempels mee over??
@roppp: Ja dat gaat prima. Airride hè? Dit is de laagste stand. Rijhoogte is heel normaal, waardoor ik prima over drempels, inritten en zelf normaal op een autobrug kan geraken.
@thegrolschfirm: hoe rijd dat Air ride in vergelijking met gewone veren en schokdempers ?
@leemster: Bijna net zo comfortabel als gewone vering (op hoogste stand natuurlijk)
@leemster: airride doet zeer zeker niet onder voor een schroefset. Persoonlijk vind ik de auto beter insturen sinds de airride. In de bochten heel erg neutraal en strak. Een goed uitgewerkt airride systeem met digitaal management is tig keer beter dan de eerste systemen van 5-10 jaar geleden. Liberty Walk auto’s hebben dergelijke kits ook.☺️
@thegrolschfirm: kun je er op deze stand ook mee rijden of is dat alleen voor show (à la de ouderwetse Citroëns)
@roppp: nee in deze stand staat die vast op de banden. Maar iets omhoog en ik zou kunnen rijden. Moet de verschillende rijstanden nog een keer fine tunen qua hoogte.
@thegrolschfirm:
Het zwarte beest? Mocht je dat in Staphorst wel uitlaten? Ik hoop wel voor je dat je de foto’s op zondag hebt gemaakt(met het tekstbord er uiteraard op ter provocatie), dat zal die fatsoenrakkers uit de Bible Belt leren … Trouwens, al die kerels die het een handtas noemen cq kappersauto; het rijdt je de snot voor de ogen in de meeste gevallen(vinex wijk average joe car wannabees met kia’s, eco opels, bluespaar w’s en zelfs de meeste audi’s, bmw’s, bensen, etc. zowel 0-100 als in de tussen-acceleratie …
@autodrome: Hahaha, nice commentaar. Meesten vergissen zich gigantisch, want met een laag gewicht heb je niet heel veel vermogen nodig om vooruit te komen. En bij hard accelereren gooit ze er knallen uit bij schakelen. Elke dag zit ik met een Smile achter het stuur. Life is too short to drive boring cars.
Dik ding!!
Wow gaaf, dikke wielen ook!
deze stond ook
op supercar sunday toch?, Super dik!
@matk20: Klopt.
Echt leuk dat er ook dames op Autoblog zitten!
@gash: Ben verre van een dame en deze Abarth is verre van je standaard truttenschudder. 😛
@gash: dom vooroordeel , rijdt maar eens eentje je staat versteld, super fun en met chip echt gewelddadig snel.
@gash: ??
Boodschappenwagen porno.
net wat te laag voor mijn smaak en de stickers mogen er wat mij betreft af, maar dit is in ieder geval stukken beter dan 85% van wat er op onze wegen rijdt… geniet er van.
Oja blijf het carbon poetsen, want eigenlijk is het ongeschikt voor open en bloot gebruik 😉
@dutchneon: Carbon heeft net een nieuwe laklaag gekregen en is nadien voorzien van een glas-keramiek coating. We gaan zien hoelang het goed gaat. Ben bekend met de problemen van Carbon icm clearcoat. 😉
In/uit Staphorst? Nog nooit zien staan/rijden helaas.
@stalensnuitje: Die Angry Birds Bomb past trouwens wel perfect bij de auto 😉
@stalensnuitje: Die Angry Bird vond ik zelf ook een leuke touch. Keer wat anders dan al die Minions. 😛
Foto’s zijn gemaakt in Staphorst. (De Tippe) Dat is niet mijn woonplaats. 🙂
Superleuke wagen! Veel smaak!
@zwannes: Dank! Ben nog lang niet klaar. Maar alles moet decent, strak en smaakvol zijn (in mijn ogen dan)
ik mis een WAVje met het uitlaatgeluid
@dannyhoek: Een goede soundfile maken tijdens het rijden is niet zo heel makkelijk. Stationair revven doet de uitlaat geen recht.
Hnnngg lekker flush!
De 8Jx18″ ET27 Pogea Racing XCUT500 velgen zijn wel gaaf, gewicht 10.3 Kg.
Meestal in combinatie met 215/35R18″ banden.
Te grote velgen en te laag.
Echt dik, mooie velgen en strak op de weg. Heerlijke showcar. Kloptbet dat je airride hebt?
@abarth100hp: Ja, klopt. Staat ook in de tags. Wilde niet laag rijden en alles kapot rijden met een static verlaging. Nu kan ik normaal rijden en laag als ik wil.
Zeker, de band omtrek is 4.43% groter dan de gebruikelijke 195/45R16″ banden waar een 500 Abarth op wordt afgeleverd.
Op een Fiat Bravo past het beter, dan kan er een 225/40R18″ band omheen.
Leuk!
Hele dikke bak zo!
Wat een prachtig bommetje!
Een heerlijke bak; zou hem zo op de oprit zetten❣
Thuis geraak je hiermee de straat niet in of uit. #drempels. Knap machien trouwens
@w0ut: Airride. Kan zonder problemen over drempels en schildpadjes. 😉
Ben geen fan van de 500… maar die van die van jou ben ik een van de grootste fan’s! Heel mooi je auto.
@pagani86: Dank! Ik heb fans, woohoo! 😛
Een carbon motorkap, maar geen bonnet catches. (Hoe lang) gaat dat goed?
@towi1989: dat kan makkelijk hoor, standaard kap weegt amper meer, je zult versteld staan.
heb zelf 3 jaar met een (in kleur gespoten) carbon kap gereden, regelmatig ruim boven de 250 gereden en ook dat gaat prima
@towi1989: Waarom zou dat niet goed gaan? Het sluitoog is gewoon metaal en is aan de binnenzijde van de kap volledig verlijmd. Ook al zou deze losraken, dan nog kan de kap niet zomaar open.
@thegrolschfirm: ik lees geregeld verhalen over het uitbreken van de standaard sluit pin en het openslaan van de kap. Het gewicht van de kap an sich heeft hier dus weinig mee te maken, maar meer met de aerodynamica van de auto en of de kap, zelfs in gesloten toestand wind kan vangen.
Sorry ik blijf het een handtas auto vinden 😉
@bimmert: Dat mag je vinden. Het is een vrij land. 😉 Op de snelweg laat ik menig versteld staan van de acceleratie en snelheid. 😉
Ai, bijna perfect maar net te laag
@strijkijzer: wel airride dus? Wauw wat een mooi bakkie, veel aandacht voor details.
Dik ding! Nooit gedacht dat ik dit over een 500 zou zeggen.
Gaaf!!!
Nice!!!
De velgen lijken me een maatje te groot om comfortabel mee te kunnen rijden, zeker in zo’n klein stuiterbakje, maar verder ziet het er wel heerlijk stoer en strak uit.
@Edge: vind het weinig verschil hebben met 17″ originele wielen. Een Abarth koop je sowieso niet voor comfort. ?
Zonet nog gezien op de N18 ter hoogte van Enschede, hij valt in ieder geval op!
Blijft een mooie auto Marc.
Groet Harm
Echt super zo’n 500 Abarth !!
De styling is mij persoonlijk wat te.
Wat zijn de specs als ik vragen mag ??
En waar is hij gechipt , savali / squadra ???
Als ik aan de downsizing moet ga ik ook voor zoiets , echt supergaaf .
Heb vorig jaar eentje gereden van een kennis , zo supergaaf .
@bofkont: ja savali heeft haar gechipt. 175pk-280nm.
@thegrolschfirm: mag ik vragen waarom Savali ??
En waarom niet squadra ??
Lees over beide goede verhalen trouwens .
Zit er serieus om ook een 500 Abarth te kopen over een tijdje, zo gaaf !!
@bofkont: geen idee eigenlijk. Mijn vorige auto, alfa 156 was gechipt door squadra. Veel mensen in mijn omgeving zeiden dat Ronald Vermeulen een hele goede keus was, dus zodoende. Voor meer power gaat ze naar h&s corse of Pogea Racing.
@thegrolschfirm: trouwens heerlijke specs die van jou !!
Wat een gaaf ding, mijn complimenten! Het zijn auto’s die je zeker niet moet onderschatten, het gaat echt hard en heerlijk de hoek om. Mooie auto heb je staan, veel plezier er mee!
Super dik! Motorisch ook wat geholpen?
Ps: met Air is het niet echt een bochtenridder meer toch?
@sebasjuhh: ja gechipt naar 175pk-280nm. Wil met een paar jaar naar 240pk. Meer zou voor dagelijks gebruik niet meer leuk zijn. Is wel mogelijk trouwens. Airride doet niet onder voor een schroefset qua handling. Dit was geen goedkope kit, maar het beste wat momenteel verkrijgbaar is.
Ik vind het toch wel zo’n briljant karretje. 1 van de mooiste ontwerpen die er ten heden dage rondrijden op lands wegen..
Mijn jongste dochter rijdt in een.. je raad het al, knal roze abarth
Mooi karretje! Lijkt me heerlijk om met zo’n mart te rijden. Veel plezier gewenst met je mooie wheels.
* mart = kart
Vette velgkeuze!
Super dikke wagen heel erg mooi uitgevoerd! Hoeveel heeft ie al gelopen in deze staat?
@flik2punt0: nu 71k op de teller.
Erg mooie wagen! Helaas zijn die Abarths nog best prijzig… Anders zou je denk ik nog een stuk meer zien in het straatbeeld..
@gemaskerdemuchacho: ze zijn zo gewild momenteel dat ik in de afgelopen 2 jaar eigenlijk geen afschrijving heb gehad. Ze worden behoorlijk veel ingevoerd, vanwege de lage geleverde aantallen in NL. Van 2008 tot en met 2011 slechts 200 originele nl-auto’s.
Erg mooi!
Tof bommetje, erg strak!
Erg leuke bak! Maar haal in godsnaam die knuffel weg en die stickers. Daarmee declasseer je m direct naar gr8/petjes brigade.
@michaelb: Mijn Abarth heeft vorige maand op de GR8 International Car Show gestaan. Ik vind het mooi en het is mijn auto. ?
@thegrolschfirm: Wat heb je hier al mee verschalkt bij het Ampelrennen.
Do tell…
Prachtige bak, ik en mijn vriendin hebben hem uitgebreid bewonderd tijdens het Schaijk Car Event, een tijdje terug, en we waren er allebei verliefd op! Erg dik ding!
Godverdomme deze is dik, zoals ik al eerder liet weten bij je vorige post.